Üniversitemizde “Geleneksel İftar Programı” Düzenlendi

Üniversitemizde geleneksel olarak düzenlenen iftar programında Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, il protokolü ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

Üniversitemizin Kezer Yerleşkesinde bulunan öğrenci yemekhanesinde geleneksel olarak düzenlenen iftar programı, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Üniversitemizin üst yönetimi, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, il protokolü, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

Üniversitemizde düzenlenen iftar programı için yemekhaneye gelen davetliler, öğrencilerimizle birlikte yemek sırasına girerek ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını öğrencilerimizle aynı masada oturarak açtı.

Misafirlere, iftar programına teşrifleri dolayısıyla teşekkür eden Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, “Ramazan ayı, oruçla sabrı öğrendiğimiz, on bir ayın sultanı kutlu bir aydır. İdrak ettiğimiz bu bereketli günlerin tüm insanlık için barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum.” diyerek Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşmanın önemine vurgu yaptı.

İftar programında, gençlerin geleceğe dair planları ile ilgili sohbet eden Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya "Geleceğin Türkiye’sini yönetecek siz değerli kardeşlerimiz bu kutlu vatana, millete hizmet edeceksiniz. Devletimiz maddi-manevi her zaman yanınızdadır." dedi.

Ramazan ayının bereketinin öğrencilerle paylaşıldığı iftarda, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya ve il protokolü iftar yemeği sonrası da yemekhanede kalarak öğrencilerle sohbet etti.

UĞUR BAŞALAN (0484) 212-1111 / 3534
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
30 Mart 2024